Bez kategorii

Rzepedzkie wspomnienia

Witamy mile i serdecznie na naszym blogu Uczestników ONŻ II stopnia, z którymi dane nam było przeżywać piękne  rekolekcje na pierwszym turnusie w Rzepedzi brawo !!! Mamy nadzieję, że już odespaliście Paschę, Agape i wszystkie nocne modły i czuwania  ziew a po ukaszeniach złośliwych owadów nie ma już śladu. A może nawet już zbieracie pierwsze owoce rekolekcji? Zachęcamy do podzielenia się nimi w tym miejscu a także do pozostawienia tu jakiegoś oazowego wspomnienia – jeśli takowe ostało się gdzieś w głębi czyjejś duszy  cmok 

Nosimy Was w naszych sercach, pamięci i przede wszystkim w modlitwie. s. Maria i s. Pia

P.S. Pozdrawiają Was  wyjątkowo ciepło i serdecznie Babcia Gienia  ważniak  i Dziadek Alfons  luzak

     

Spotkanie z Jezusem, Żyjącym, Obecnym i Kochającym

Sakramenty  towarzyszą nam zwykle od pierwszych lat naszego życia, z zewnątrz to obrzędy i łatwo poprzestać na tym.

Jednak coraz bardziej odkrywam jak bardzo są one cenne;przede wszystkim dla mnie to spotkanie z miłującym mnie do szaleństwa  Bogiem, przychodzącym zawsze, by obdarować mnie Sobą, miłością, łaską, tym czym aktualnie potrzebuję, by żyć bardziej na chwałę Bożą, to „miejsce” zjednoczenia serc. Eucharystia i spowiedź św., te dwa sakramenty są teraz obecne w moim życiu.  

By spotkać Zmartwychwstałego Pana potrzeba nam wiary,wyciszenia  i wsłuchania się w głos Ducha,potrzeba nam otwarcia serca i odwagi, by przyjąć nieraz trudne słowo, słowo Prawdy.


Duchu Święty pomóż spotykać się z Jezusem, twarzą w Twarz.

Oczyszczenie


VI Niedziela Zwykła

Wtedy przyszedł do Niego trędowaty i upadając na kolana, prosił Go: ŤJeśli chcesz, możesz mnie oczyścićť. Zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: ŤChcę, bądź oczyszczony!ť. Natychmiast trąd go opuścił i został oczyszczony. Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: ŤUważaj, nikomu nic nie mów, ale idź pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nichť. Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego”
Mk 1, 40 – 45

Sugestie do modlitwy Słowem Bożym:

  • Trąd to choroba, która skazuje na izolację, czy ty nie czujesz się wyobcowany ze wspólnoty, otoczenia.,,? Jeśli tak, to w jaki sposób starasz się zmienić tę sytuację, do kogo się udajesz po radę, czy klękasz przed Jezusem i prosisz “Panie jeśli chcesz…”
  • Może traktujesz niektórych jak trędowatych, nieczystych, może trzeba zmienić, oczyścić swoje patrzenie na bliźnich, tych odrzucanych , wyalienowanych i przygarnąć ich z miłością, ocalić,odnaleźć.