W rozmównicy

Zaczynamy…

flaga

Drodzy czytelnicy naszego duchackiego bloga!

Wracamy do Was po wakacjach, które były bogate w wiele wydarzeń, między innymi Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Siostry piszące na blogu VENI w te wakacje przeżyły także swoje rekolekcje zakonne, czyli 8 dni milczenia, trwania przed Panem… pamiętałyśmy w tym czasie także o Was. Całe te wakacje były bez wątpienia “czasem łaski”.

Jeśli macie jakieś pomysły, pytania, coś co chcielibyście aby znalazło się ba blogu, rozmyślanie na jakiś temat… Napiszcie…

A już dzisiaj pierwsza w tym roku medytacja…

Wielki Post – droga

Czy spojrzałeś na Wielki Post jako na drogę?

Co zabierzesz ze sobą?

Dokąd ta droga prowadzi?

Kogo na niej spotkasz?

Jaki jest jej Cel?

Życzę Ci odwagi i konsekwencji tej drodze.

Niech osłania Cię Duch Święty.

s. Agnieszka

Myśl dla ducha

“Dopiero wtedy, gdy zwątpisz w siebie
i pozbędziesz się wszelkich złudzeń,

staniesz się zdolny do prawdziwej modlitwy,
która polega na przyjęciu Boga
jako jedynego Światła i Życia.”

ks. Franciszek Blachnicki

Post i radość

“Wielki Post wywołuje u niektórych skojarzenie smutne, przygnębiajce, budzi niechęć a czasem i odrazę. A tymczasem u podstaw Wielkiego Postu leży radośc! Radość paschalna – trudna, ale nadająca sens życiu. Cały Kościół w tym czasie się odnawia! To jest walka duchowa, która już zwieńczona jest zwycięstwem! A któż by nie chciał zwyciężać?

W Środę Popielcową słyszymy wezwanie Chrystusa do dobrych uczynków. I na tym polega post, a wszystko to, co jest umartwieniem, co jest przykre – to tylko sposób, w jaki walczymy o dobro w sobie i wokół nas. A dobro i dobroć to Bóg. Dobroć to miłość, a Bóg jest miłością! I właśnie ten klimat miłości wienien nam towarzyszyć w sposób szczególny  przez cały Wielki Post, abyśmy dobrze zrozumieli i przeżyli Paschę.”

 Na początku Wielkiego Postu dzielę się z Wami myślami Ks. Bronisława Mokrzyckiego SI.

Zróbcie Mu miejsce!

“Kto spotkał w  życiu Boga, doświadcza w swoim sercu pokoju i radości, której żadna sytuacja nie jest w stanie usunąć… Prawdziwa radość to dar, który rodzi się ze spotkania z żywym Jezusem, ze zrobieniem MU miejsca w swoim życiu” ( Benedykt XVI)

  

Wszystkim GOŚCIOM naszego blogu życzymy spotkania z przychodzącym Jezusem i obdarowania taką radością i pokojem serca, które przetrwają wszystkie burze Nowego Roku. Niech Jego żywa Obecność w Eucharystii i Słowie Życia będzie Waszym domem i schronieniem:) 

Dla tych, co są na pustyni

“Nigdy się nie przekonasz, że potrzebujesz jedynie Jezusa, dopóki Jezus nie będzie jedynym, co posiadasz. Znalazłeś się na pustyni? Szukaj schronienia w Bożej obecności. Szukaj pocieszenia i wsparcia w Jego ludziach” ( z książki: “Pokonaj swojego Goliata”)

Dzielę się myślą, która ostatnio głęboko mnie dotknęła. Dedykuję ją wszystkim, którzy doświadczają “pustyni”. Podziel się, jeśli ta myśl dotyka również Twojego serca. sm:)