Archiwum dla Maj, 2012

Weźmijcie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami. Przyszedł Jezus, stanął pośrodku, i rzekł do nich: ”Pokój wam!”. A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

 A Jezus znowu rzeki do nich: ”Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam”. Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: ”Weźmijcie Ducha Świętego. Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”

J 20,19–23 

Sugestia do Modlitwy Słowem Bożym:

  • “Tam gdzie przebywali uczniowie, drzwi były zamknięte” – Proś Jezusa, aby pokazał ci te miejsca twojego serca, które są “zamknięte” dla Pana i Jego Dobrej  Nowiny a także dla ludzi. Zapraszaj dziś Ducha Świętego szczególnie i proś, aby otworzył w tobie wszystkie zamknięte drzwi i blokady przed Bogiem i ludźmi
  • “Pokój Wam” – pokój to jeden z owoców działania Ducha Świętego. Zapraszaj Ducha Pocieszyciela do tych miejsc twojego serca, które są najbardziej niespokojne i proś o dar Jego pokoju

Spotkanie z Jezusem, Żyjącym, Obecnym i Kochającym

Sakramenty  towarzyszą nam zwykle od pierwszych lat naszego życia, z zewnątrz to obrzędy i łatwo poprzestać na tym.

Jednak coraz bardziej odkrywam jak bardzo są one cenne;przede wszystkim dla mnie to spotkanie z miłującym mnie do szaleństwa  Bogiem, przychodzącym zawsze, by obdarować mnie Sobą, miłością, łaską, tym czym aktualnie potrzebuję, by żyć bardziej na chwałę Bożą, to „miejsce” zjednoczenia serc. Eucharystia i spowiedź św., te dwa sakramenty są teraz obecne w moim życiu.  

By spotkać Zmartwychwstałego Pana potrzeba nam wiary,wyciszenia  i wsłuchania się w głos Ducha,potrzeba nam otwarcia serca i odwagi, by przyjąć nieraz trudne słowo, słowo Prawdy.


Duchu Święty pomóż spotykać się z Jezusem, twarzą w Twarz.

Kontemplacja

“Kontemplacja
to trwanie przed Jezusem
podobnie jak płótno trwa przed artystą,
który maluje na nim obraz.”

Jean Ladame