Archiwum dla Luty, 2014

Twoje zmartwienia mają WSZECHMOCNEGO BOGA!

 8 Niedziela Zwykła A

Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary?

Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boże i o Jego Sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. Mt 6, 24 – 34)

Sugestie do Modlitwy Słowem Bożym:

  • Nikt nie może dwom panom służyć –  miłość Pana jest miłością „zazdrosną”, ale nie z próżności i egoizmu, lecz z Jego miłosnej troski o ciebie. Bowiem ktokolwiek lub  cokolwiek, co staje się dla ciebie ważniejsze od Niego, wcześniej czy później weźmie cię w niewolę i cię zniszczy. W tej modlitwie stań przed Panem w szczerości ze wszystkim, co jest twoją materialną lub duchową „mamoną”. Proś o łaskę wolności serca i doświadczenie, że On sam za wszystkich i za wszystko wystarcza…
  • Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro to znaczy pracuj tak, jakby wszystko od Ciebie zależało i ufaj Bogu tak, jakby od Niego wszystko zależało (zasada św. Ignacego Loyoli). Stań przed Panem z troskami, w których zamartwiasz się tak, jakby tylko od ciebie wszystko zależało… Nie mów Mu, że masz wielkie zmartwienia, ale przed NIM mów  twoim zmartwieniom, że mają WSZECHMOCNEGO BOGA!…

s. Maria CSS

 

 

Nie zapomnijmy o…Bożych sportowcach.

Nadal pozostajemy w narodowych klimatach.

Jak bardzo w tych dniach wspóodczuwamy to wszystko, co dotyczy Polski, polskich sportowców. Czujemy się po prostu jedną rodziną. W rodzinie nikt nikomu nie jest obcy ani obojętny. Sukces jednego uskrzydla wszystkich, klęska dotyczy  także wszystkich. Ogolnie mówiąc panuje duch solidarności w radości i smutku oraz naturalne życzenie dobra. Order Orła Białego należy się wszystkim, którym zależy na dobru naszych braci i sióstr-Polek i Polaków.

A teraz  inne klimaty…

Natomiast Order od  Ducha Świętego należy się wszystkim, ktorzy kochając najbliższych i rodaków jednak poszerzają swą życzliwość i dobroć dalej niż własna rodzina i naród. Myślę teraz o polskich misjonarzach, w Republice Środkowej Afryki. Oddają tam swe życie dzień po dniu, doświadczając lęku i niepewności, robią wszystko, by ocalić innych. Obyśmy podziwiając sukcesy Polaków na pokojowej olimpiadzie, nie zapomnieli o tych Bożych, polskich ,,sportowcach”, którzy walczą, o życie w pokoju, dla naszych braci i sióstr w Afryce. Módlmy się za nich, aby w ich zawodach ze śmiercionośnymi zagrożeniami, nie zabrakło im wiary, że to Bóg Wszechmogący wspiera ich swą potężną łaską.

S. Antonina CSS